ForumAlemi - Herkesin Gözü Burada

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ForumAlemi - Herkesin Gözü Burada

- Herkesin Gözü Burada

Muhabbet Kuşlarını Evcilleştirmenin Yolları

BUGRAOPEN
    Co-Admin

Co-Admin

Aktiflik :
    Muhabbet Kuşlarını Evcilleştirmenin Yolları Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Muhabbet Kuşlarını Evcilleştirmenin Yolları Right_bar_bleue

Doğum tarihi : 14/12/93

Duyurum
    Kişisel İleti / Not Defteri :
    Uyarı Puanı:

Muhabbet Kuşlarını Evcilleştirmenin Yolları Empty Muhabbet Kuşlarını Evcilleştirmenin Yolları

Mesaj tarafından BUGRAOPEN Çarş. Tem. 15, 2009 2:03 pm

konusmayi mi ögretmek istiyorsunuz??

Muhabbet kuşunuzu eğitmek ve konuşmayı mı öğretmek istiyorsunuz ? O halde aşağıda yazılan metodları denemeye başlayın.

Eğitime başlama aşamaları

Kuşunuzu eğitmek için en önemli olan ilk şey onun size güvenini
    sağlamaktır.Eğitime başlamamış olsanız dahi her zaman yavaş hareket
    edin e yumuşak ses tonuyla konusun.Kuşunuza zarar verecek ya da
    ürkütecek hiç bir şey yapmayın.Özellikle kafesin yanında gürültü
    yapmayın ve kuşunuzun başının üstüne ani hareketlerden kaçının.Kuşunuz
    eğer başka insanların elinde alışmadıysaMuhabbet Kuşlarını Evcilleştirmenin Yolları Smilev size güvenmeyecektir. Böylece ilk aşama onun güvenini sağlamak olacaktır.

------------------------------------------------------
    1. Bölüm

Güvenini sağlamak: Amacımız kuşunuz ve
    sizin aranızdaki güveni sağlamak. Bu aşama en az 10-15 dk sürmelidir ve
    size bunu günde 2-3 kez yapmanızı tavsiye derim.

1. Adım: Bildiğiniz gibi kuşunuz
    ellerden korkarlar. İlk olarak kuşunuzun göreceği şekilde ellerinizi
    kafesin yanına koymaktır. Elinizi o şekilde tutun ve yumuşak ses
    tonuyla konuşmaya başlayın.Ona korkulacak bir şey olmadığını
    hissettirin. Zaman geçtikçe ona zarar vermeyeceğinizi anlayacak ve
    rahatlayacaktır. 3-4 gün bunu tekrarladıktan ve kuşunuz bu harekete
    alıştıktan sonra 2. adıma geçebilirsiniz.

2. Adım: Şimdi kafesin kapağını yavaşça
    açın ve kuşunuzu korkutmadan elinizi içeri sokun. Başta korkabilir ama
    alışana kadar hareket ettirmeden elinizi içeride tutunMuhabbet Kuşlarını Evcilleştirmenin Yolları Smilev bir süre sonra rahatlayacaktır.Bunu kuşunuz alışana kadar 4-7 gün yapmaya devam edin.

3. Adım: Bu adımda iseMuhabbet Kuşlarını Evcilleştirmenin Yolları Smilev
    elinize darı yada yeşillik alarak elinizi kafesin içinde tutmanız.Bir
    tüneğin yanına elinizi yaklaştırın ve elinize gelmesini bekleyinMuhabbet Kuşlarını Evcilleştirmenin Yolları Smilev
    bu zamanınızı alabilir ama sabretmeniz gerekir. 3-5 kez denemelisiniz
    böylece kuşunuz rahatlayacak ve sonunda elinizden yeme
    yiyecektir.Kuşunuz bu aşamayı tamamlayana kadar diğer aşamaya
    geçmeyiniz.

2. Bölüm

Elde evcilleştirme: Bu bölümün amacı daMuhabbet Kuşlarını Evcilleştirmenin Yolları Smilev kuşunuzu kafesin dışında elinize alıştırmaktır.10-15 dakikanızı alır ve günde 2 kez yapmanızı tavsiye ederim.

1. Adım: Kafesin içinde parmağınızı bir tünek gibi düz tutun ve üzerine çıkmasını sağlayın.Eğer çıkmıyorsaMuhabbet Kuşlarını Evcilleştirmenin Yolları Smilev ayaklarının altına yaklaştırın ve üstüne atlamasını sağlayın. Ya da yem vererek elinize gelmesini sağlayabilirsiniz.

2. Adım: Kuşu elinize aldıktan sonra
    yavaşça dışarı doğru çıkartabilirsiniz. Eğer geri kafesin içine atlarsa
    sıkılmadan bu işlemi tekrarlayın.Bunda da başarılı olamazsanız yem
    vermeyi deneyebilirsiniz. Kuşunuzu kesinlikle elinizle yakalamayınMuhabbet Kuşlarını Evcilleştirmenin Yolları Smilev bu onun güvenini incitecektir.Eğer problemsiz bir şekilde bu adımı atlatabilirsenizMuhabbet Kuşlarını Evcilleştirmenin Yolları Smilev diğer adıma geçebilirsiniz.

3. Adım: Kuşunuzu dışarı çıkardığınızda ilk yapacağı şeyMuhabbet Kuşlarını Evcilleştirmenin Yolları Smilev şaşkınlığından ötürüMuhabbet Kuşlarını Evcilleştirmenin Yolları Smilev kafese geri uçmak olabilir. çünkü o kafese alışmıştı ve orassı onun için güvenlMuhabbet Kuşlarını Evcilleştirmenin Yolları Smilev
    bir yerdi. Siz bu durumda kafesin üstünde onu bırakın ve etrafı
    keşfetmesi ve kafesin etrafında dönerek dışarıda olmaya alışması için
    ona biraz zaman tanıyın. Elinize yine yem alarak uzatın ve elinize
    gelmesini sağlayın.

3. Bölüm

Bu bölümde ise evcilleştirmeyi tamamlamayı anlatacağım.Öncelikle oda daMuhabbet Kuşlarını Evcilleştirmenin Yolları Smilev pencerelerinMuhabbet Kuşlarını Evcilleştirmenin Yolları Smilev havalandırmanın kapalı olmasınaMuhabbet Kuşlarını Evcilleştirmenin Yolları Smilev
    ateş gibi yanıcı ve zarar verici maddelerin olmamasına dikkat edin.Oda
    temiz ve toplu olmalıdır. Kuşunuzu evcilleştirmeye başlamadan önce
    odayı özel olarak hazırlayın. Her adım en az 15-20 dk sürmeli ve bu
    işlem günde 1-2 kez uygulanmalıdır.

1. Adım: Kuşunuzu elinizin üstünde emniyetliMuhabbet Kuşlarını Evcilleştirmenin Yolları Smilev emin bir odaya götürün.Yürüdüğünüzde kafese doğru geri dönerseMuhabbet Kuşlarını Evcilleştirmenin Yolları Smilev elinize tekrar alın ve pes etmeyin.KuşuMuhabbet Kuşlarını Evcilleştirmenin Yolları Smilev kafesi göremeyeceği şekilde tutun.Elinizle yem ya da biraz meyve verebilirsiniz. Onunla nazikçe konuşunMuhabbet Kuşlarını Evcilleştirmenin Yolları Smilev sevinMuhabbet Kuşlarını Evcilleştirmenin Yolları Smilev
    okşayın. Eğer bundan hoşnut olmaz ve kaçarsa kaçtığı yerden tekrar alın
    ve aynı şekilde eğitmeye devam edin.Günde 3-5 kez bu işlemi
    tekrarlayın.

2. Adım: Şimdi ise eğitime geldi sıra. Bu sefer yemi eğitim için kullanacağız. Parmağınızda olan kuşunuzunMuhabbet Kuşlarını Evcilleştirmenin Yolları Smilev
    diğer elinizin parmağına adım atmasını sağlayacağız.Ayaklarının altına
    doğru diğer parmağınızı götürün ve adım atarak öbür parmağınıza
    atlamasını bekleyinMuhabbet Kuşlarını Evcilleştirmenin Yolları Smilev eğer başarılı olursa ona ödül olarak yem verin ve bu işlemi tekrarlayın. Böylece parmaklarınızın arasında gezmeye alışacaktır.

3. Adım: Artık eğitim sürecinin sonuna
    geldik. Birbirinize iyice alışana ve tanıyana kadar pratik yapmanızı
    öneririm. Muhabbet kuşlarının iç güdüsel isteğiMuhabbet Kuşlarını Evcilleştirmenin Yolları Smilev
    her zaman yükseklerde olmaktır böylece kendilerini daha güvende
    hissederler.Omuzunuza çıkmasını ve ordan elinize gelmesini sağlayın. Bu
    onun çok hoşuna gidecektir. Güzel şeyler yaptığında ona ödül olarak
    sevdiği yiyeceklerden verin ve bu işlemi tekrarlayın ki hem öğrensin
    hem de size daha çok alışsın.

Artık kuşunuz evcilleşti ve ona istediği yere uçmasına izin
    verebilirsiniz. Evinizin emin olan ve kuşun rahat edebileceği odalara
    salabilirsiniz. Hatta eğer televizyon izlemek istersenizMuhabbet Kuşlarını Evcilleştirmenin Yolları Smilev oturma odasına omzunuzda gelmesine izin verebilirsiniz.onu evdekilerle de tanıştırınMuhabbet Kuşlarını Evcilleştirmenin Yolları Smilev korkmasına engel olun. Klima ve benzeri hava sirkulasyonlarını kapatınMuhabbet Kuşlarını Evcilleştirmenin Yolları Smilev pencerelerin açık olmadığına dikkat edin.Birbirinizi daha iyi tanıyın ve muhteşem iki dost olun...

Forum Saati Cuma Eyl. 20, 2024 7:53 am